web analytics

Pirelerin hayatta kalması için gerekli olan besin kaynağı, insan ve hayvanların kanıdır. Memelileri ısırarak kanaması mümkün değildir. Bir hastalık veya mikrop, kanı bir memeliden başka bir kişiye kolayca aktarabilir. Vücudumuzu pire ve kenelerin ısırdığı yerlerde kızarıklık ve şişlik oluşur ve kaşıntı sonucunda bu ısırık noktalarında küçük yaralar oluşur.

Pireler Aracılığı İle Bulaşan Hastalıklar 

Pireler, tifüs, helmintler, parazitler ve bakteriler taşıdıkları ve insandan insana ve hayvandan insana bulaştıkları için sağlığa zararlıdır. Pirelerin ısırdığı yerlerde cilt iltihabı veya alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir. Cildimizi ısırdıktan sonra, cildin gözeneklerine nüfuz eden ikincil bir bakteriyel enfeksiyon haline gelebilir. Pire istilası olan evlerde anemi çok yaygındır.

Pire İlaçlama 

Firmamız ilaçlama hizmetleri ile sunduğumuz her türlü haşere, pire ve kenelere karşı garantili ilaçlama hizmetine sahiptir. Ancak pire riski olan yerlerde, özellikle dışarıdan kolayca taşınan posa havuzları gibi veya pire riskinin olduğu kedi ve köpeklerin bulunduğu uzak bölgelerde garanti edilmez.

Firmamızın ilaçlamanın ana prensiplerinden biri de püskürtmeden önce bu yetersiz boşlukları ve izolasyonu giderdikten sonra pire ilaçlama yapmaktır. Pire ilaçlama işlemi ilk işlemde % 100 etkilidir.

Pire İlaçlama Ücreti Ne Kadardır?

İlaçlama pire istilası olan ev, iş yeri ve genel alanlarında ilaçlama fiyatları ilaçlama yapılan alanın büyüklüğüne ve metrekareye göre değişmektedir.

Pire İlaçlama Yapılmadan Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

– Evde halı ve benzeri örtüler çıkarılmamalıdır. Evin tüm alt katlarına pire ilacı uygulanmalıdır.
– Bazı durumlarda koltuk altlarına da pire ilaçlama uygulanabilir.
– Profesyonel bir pire ilaçlama kullanılmalıdır. İlaç zemin boyunca dağıtılmalıdır. Küçük pompaların düzenli – olarak çalıştırılması zordur.
– Pireler her zaman zıplamaya meyillidir, bu yüzden evin zeminlerinde bulunabilirler.
– Evde kedi, köpek gibi evcil hayvanlar varsa tüm odalara pire taşınmış olabilir.
– Seçilen etken madde grubuna bağlı olarak farklı güvenlik önlemleri alınmalıdır.
– Güvenlik önlemleri programın seçilen yöntemine göre alınmalıdır. Örneğin, ULV gibi süpürge makineleri – kullanılarak kokusuz ilaçlar üretiliyorsa, ilaçlama sırasında gaz maskesi takılmalıdır.
– Püskürtme sonrası alan kuru ve yoğun ise süpürge ile temizlenebilir.

Tags

Comments are closed