web analytics

Kuş bitlerinin binalarda yayılması 2021 yılında en çok böcek şikayetine göre aldığımız bir parazit sorunudur. Çatılarda, pencere kenarındaki mermer panolarda veya balkonda bulunan güvercin yuvasından kuş bitleri hızla evimize gelir.

Dişi kuş bitleri bir seferde 25 adete kadar yumurta bırakır ve vücut ısısı uygunsa hızla yumurtadan çıkan ve yetişkin olan güvercin bitlerine dönüşürler ve bir süre sonra kırmızımsı veya açık kahverengimsi siyaha dönerler. Kuş biti 7 ila 21 gün arasında gelişir.

Kuş Bitlerini Nasıl Önleyebilirsiniz? 

Kuş biti nasıl önlenir diye düşünenler artık balkonda ya da pencere kenarında yuva yapan güvercinleri beslemeye korkuyor. Kırmızı, siyah ve sarı pamukçuk 1 mm’den kısa olan bu şeffaf beyaz parazitler, kanla beslendiklerinde daha sonra parlak kahverengimsi kırmızı veya siyah renge dönüşürler.

Kuş Bitleri Hangi Aylarda Artar?

Civcivlerin yuvadan ayrıldığı Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları kuş biti için en yaygın aylardır. Bazen kış aylarında bir çift görülebilir. Özellikle leylek yuvalarından daha yaygındır. Erkek kuşlarda bulunan bit türü, dişi kuşlarda bulunan bit türünden daha büyüktür.

Kuş Bitleri Kaç Yumurta Bırakır? 

Kuş biti bir seferde 25 yumurta bırakır. Vücut ısıları uygun olduğunda yumurtadan çıkarlar. Kırmızı ve Siyah ve Sarı Pamukçuk 1 mm’den kısa olan bu şeffaf beyaz parazitler, kanla beslendiklerinde daha sonra parlak kahverengimsi kırmızı veya siyah renge dönüşürler. Kuş biti 7 ila 21 gün arasında ortaya çıkar. Aşırı kilo kaybı ve mısırın ölümü, kan emici kuş bitlerinin sürekli ısırıklarıyla da ilişkilidir.

Kuş Bitlerinden Nasıl Kurtulursunuz? 

Kuş biti ilaçlama ekibi önce evin balkonunu ve dairenin çevresini inceler ve nereden geldiğini bulmaya çalışır. Kuş bitlerini doğru teşhis ile başarılı bir şekilde kontrol altına almak için, kökenleri ve üreme bölgeleri iyi araştırılmalıdır. Ardından kuş biti ilaçlama ekibi evi ve mutfağı kontrol eder.

Mutfakta açıkta bulunan yiyeceklerin kapalı alanlara kaldırılmasından sonra ekibimiz gerekli koruyucu kıyafetleri giyerek ilaçlanması gereken tüm alanların ilaçlanmasını sağlar. Kesin çözüm sağlayacaklardır. Kendiniz evinizde ya da iş yerinizde ilaçlama yapmayın lütfen, önceliğiniz sağlığınız olsun ve ilaçlama işini uzman ekiplere teslim edin.
haşere ilaçlama Bu konuda destek almanız oldukça önemli çünkü bu canlılar sizin göremeyeceğiniz hatta erişemeyeceğiniz yerlere konaklamış olabilirler. Böyle bir durumu fark etmeniz zaman alabilir hatta hiç fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken ilaçların kullanım talimatlarını anlamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken ilaçlama firmalarından yardım almanız olacaktır. Böylece sorunu kökten çözebilirsiniz. böcek ilaçlama

Tags

Comments are closed