web analytics

Çok küçüktürler, yaklaşık 3 cm, ev faresi olarak da bilinirler, genellikle gri renktedirler, büyük kulakları, küçük gözleri ve burnu vardır. Gübrelerini etrafa saçarlar, yuvalarını yem istasyonlarının yakınındaki deliklere ve hendeklere kurarlar, evlerde ve işyerlerinde yaşarlar ve çok iyi tırmanıcı ve atlamacıdırlar. Çok hızlı ürerler, hamilelikleri 18-21 gün sürer ve bir seferde 5-8 yavru doğururlar. Yılda 5-10 nesil verir. Yetişkin bir ev faresi 0,5 cm’lik bir küçük alandan geçer ve bir metre yüksekliğe sıçrayabilir.

Lağam Sıçanı

Yetişkin lağam sıçanı kuyruksuz 18-25 cm uzunluğunda ve 200-600 gram ağırlığındadır. Kör bir burnu, küçük kulakları ve gözleri, kaba kahverengi-siyah saçları ve beyaz bir göbeği var. Kanalizasyon fareleri esas olarak binaların ve depoların kanalizasyonlarında, bodrum katlarında ve alt katlarında, ayrıca bina dışında, nehir kıyısında, sokak boyunca yer altında, çöp ve beton yığınlarının altında yuva yaparlar.

2-5 ayda büyürler, bir yıl yaşarlar. Hamileliğiniz 3 hafta sürer. Aynı anda 7-8 bebek doğururlar ve yılda 3-6 bebek doğurabilirler. Koku ve işitme duyularına sahiptirler. 12 mm’den fazla bir boşluktan kolayca geçebilir ve 15 metre yükseklikten atlayabilirler. Isırmayı severler ve çoğunlukla elektrik kablolarını ısırdıkları için yangına neden olurlar.

Lağam Sıçanı İlaçlama 

Kuyruğu olmayan yetişkin bir lağam sıçanı 16-21 cm uzunluğunda ve 80-300 gram ağırlığındadır. Keskin bir burunları, büyük kulakları ve gözleri, kahverengi veya siyah kirazları vardır ve çok iyi tırmanıcılardır. Binaların içinde ve altında, çatılarda, çöp ve odun yığınlarında yaşarlar.

Yetişkin dışkıları, lağım faresi dışkısına benzer, ancak sivri uçludur. Çatı fareleri ayda cinsel olarak olgunlaşır ve 12 ay yaşar. Bir seferde 8 yavru doğururlar. 12 mm’den büyük boşluklardan kolayca geçebilirler. Fareler, leptospirosis, salmonella, bruselloz, kuduz ve fifa gibi birçok hastalığı yayan büyük bir tehdittir.

Sağlığınız ve çevreniz için; ailenizi, evinizi, hayvanlarınızı ve bitkilerinizi koruyun. Lağam sıçanı ilaçlama, Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve insan sağlığına zararı olmayan kimyasallar kullanmayarak sizi ve sevdiklerinizi korur. Bizimle iletişime geçebilir ve lağam sıçanı ilaçlama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

haşere ilaçlama Bu konuda destek almanız oldukça önemli çünkü bu canlılar sizin göremeyeceğiniz hatta erişemeyeceğiniz yerlere konaklamış olabilirler. Böyle bir durumu fark etmeniz zaman alabilir hatta hiç fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken ilaçların kullanım talimatlarını anlamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken ilaçlama firmalarından yardım almanız olacaktır. Böylece sorunu kökten çözebilirsiniz. böcek ilaçlama

Tags

Comments are closed