web analytics

İnsanlar evlerinde yaşarken rahat bir nefes almak istemektedir. Ancak evlerde zaman zaman böceklenme olayları meydana gelmektedir. Bu olaylar çeşitli sebeplere dayanmaktadır. Çoğunlukla tahta kurdu her insanın rahatsız olduğu ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilecek böcek türleri olarak bilinmektedir. Bunun önüne geçebilmek için muhakkak ilaçlama yapılmaktadır.

Bundan dolayı tahta kurdu ilaçlama görüldüğü an yapılması gereken ilaçlamalar arasında bulunmaktadır. Her böcek türüne göre ilaçlamanın miktarı ve dozu değişmektedir. Genellikle boş evlerde bu tür böceklere daha fazla rastlanmaktadır.

Ancak kalorifer bulunan veya ahşap evlerde daha fazla görüldüğü bilinmektedir. Böceklerin bazıları insanlara kötü anlamda zararlar verebilmektedir. Önlemek için muhakkak düzenli aralıklarla ilaçlama sistemi geliştirilmektedir. İlaçların içerikleri böcek türlerine göre değişmektedir.

Tahta Kuru İlaçlama İşlemi Nasıl Yapılır?

İlacın ilk önce belli başlı içerikleri hazırlanmaktadır. Sonrasında ilaçlama yapacak firma olay yerine gelmektedir. Burada belli başlı temizlikler ve incelemeler yaparak ilaçlanmanın nereye yapılacağını belirlemektedir. İlaç işlemleri farklılık göstermektedir. İlaçlama işlemi yapılırken mülk sahibinin evde olmamasına özen gösterilmektedir.

Bu tahta kurdu ilaçlama faaliyeti belli başlı sürelere göre değişmektedir. Ev dip köşe ilaçlandıktan sonra yaklaşık 2 gün boyunca eve girme işlemi yasaklanmaktadır. Sonrasında kullanıcılar evlerine girerek rahat bir nefes almaktadır. İlaç miktarı genellikle dozlara göre değişmektedir. Eğer her yeri saran bir durum söz konusuysa işlemler buna göre planlanmaktadır.

Tahta Kuru İlaçlama Ne Kadar Sürmektedir?

Bu ilaçlamanın fiyat analizleri ya da süresi genellikle yayılma oranına göre belirlenmektedir. Genele bakıldığı takdirde tüm evin ilaçlanması yaklaşık iki iş gününü almaktadır. Bunun sebebi bu tür böceklerin yuvalama sayısına göre planlanmaktadır. Evin büyüklüğüne göre gelen ekip sayısı değişmektedir. Evdeki eşyaların üstü, zeminler, duvarlar ve çatı kısmı geniş çaplı bir ilaçlamaya tabi tutulmaktadır.

Bunun dışında hiçbir kuru yer kalmayacak şekilde ilaçlanmaktadır. Bu çalışmaları yapan ekipler genellikle beyaz bir giysi giymektedir. Bu giysiler sayesinde ilaçlama yapan ekipler ilaç konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadır. Giysilerin yapısı özel bir şekilde imal edildiğinden dolayı her türlü faaliyete karşı korunmaktadır. İlaçlama bittikten sonra personeller de giysilerini çıkararak muhafazada da bir alana koymaktadır.

haşere ilaçlama Bu konuda destek almanız oldukça önemli çünkü bu canlılar sizin göremeyeceğiniz hatta erişemeyeceğiniz yerlere konaklamış olabilirler. Böyle bir durumu fark etmeniz zaman alabilir hatta hiç fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken ilaçların kullanım talimatlarını anlamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken ilaçlama firmalarından yardım almanız olacaktır. Böylece sorunu kökten çözebilirsiniz. böcek ilaçlama

Tags

Comments are closed