web analytics

Diğer sıçanlarla karşılaştırıldığında, Norveç sıçanları daha ağır bir gövdeye, daha küçük gözlere ve kulaklara ve daha kısa bir kuyruğa sahiptir. Boyutları nedeniyle evlerde farelere göre daha az bulunurlar. Sıçanlar ve fareler genellikle nahoştur ve kimse bu zararlıları evinde veya iş yerinde görmek istemez. Kemirgenler herhangi bir dış ortamda yaşar ve herhangi bir zamanda iç alana girebilirler, ancak bu çoğu zaman sonbaharda olur.

Bunun nedeni havanın soğuması değil, geviş getirenler için dış besin kaynaklarının azalması ve yeni kaynak arayışlarıdır. Sıçanlar mükemmel tırmanıcılardır ve çatı katlarından, havalandırma deliklerinden, kablo kanallarından, kanalizasyonlardan, bacalardan ve garajlardan binalara girebilirler. Norveç Sıçanı ilaçlama işlemini muhakkak işi bilen uzman ekiplerin eline bırakmalısınız.

Norveç Sıçanından Nasıl Kurtulmak Gerekir?

Fareler çayırlarda ve ormanlarda, tarlalarda, çiftliklerde ve bina olan her yerde özgürdür. Boyutları nedeniyle en az 3 cm genişliğindeki deliklerden geçebilirler, bu nedenle iç mekanlarda pek görülmezler. Ancak, binaların yakınında birçok sığınak bulacaksınız.

Bunlar odun yığınları, taşlar ve tuğlalar, yaprak yığınları ve diğer döküntülerdir. Fare istilasına karşı korunmanın en iyi yolu, minimum koruma sağlamak ve onların girmesine izin veren tüm delikleri veya açıklıkları kapatmaktır. Delikleri doldurmak için çelik yün veya tel kullanılmazsa, kolayca ısırabilirler.

Norveç Sıçanlarının Davranışları 

Norveç fareleri çoğunlukla gece veya alaca karanlıktır ve bu saatlerde yuva kazar, yiyecek arar ve yuva hazırlarlar. Çoğu zaman, bu fareler suya yakın yerlerde kalır. Onlar mükemmel yüzücülerdir ve genellikle ”su bebekleri” olarak anılırlar.

Yiyecek arama davranışları, fareleri, besin kaynakları açısından zengin alanlara, öğrenilmiş rotalar boyunca uzun gece yolculuklarına yönlendirebilir. Norveç farelerinin büyük bir öğrenme yeteneği vardır. Karmaşık kanal ve geçit ağlarında yollarını ezberleyebilirler. Öğrenme güçlükleri psikologlar tarafından geniş çapta incelenmiştir.

Çoğu memeli gibi, kahverengi sıçanlar da çeşitli iletişim araçları kullanır. Seslidirler ve iletişim kurarken duruş gibi görsel ipuçlarını kullanırlar. Norveç sıçanları nispeten iyi işitsel ve dokunsal becerilere sahiptir. Yerdeki çok küçük titreşimleri algılayabilir. Pençeleri ve bıyıkları sayesinde zifiri karanlıkta da yollarını bulabilirler.

Koku, bu farelerin en iyi duyusal kanalıdır. Koku duyusu yiyecek bulmak ve grup üyelerini ayırt etmek için kullanılır. Norveç Sıçanı ilaçlama hizmeti için profesyonel ekiplerden destek almalısınız. Çünkü hem sağlığınızı hem de sizi maddi açıdan zarara uğratacak bir durum ile karşı karşıya olabilirsiniz.

haşere ilaçlama Bu konuda destek almanız oldukça önemli çünkü bu canlılar sizin göremeyeceğiniz hatta erişemeyeceğiniz yerlere konaklamış olabilirler. Böyle bir durumu fark etmeniz zaman alabilir hatta hiç fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken ilaçların kullanım talimatlarını anlamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken ilaçlama firmalarından yardım almanız olacaktır. Böylece sorunu kökten çözebilirsiniz. böcek ilaçlama

Tags

Comments are closed