web analytics

Logar Sineği İlaçlama

Logar Sinek ilaçlama zararlı sineklerin yok edilmesine kalıcı çözüm sunan bir programdır. Böcek ilacı ve sinek kovucu yöntemler arasında bir takım farklılıklar vardır. Kaçak sineklerde ise bölge genelinde uygulama yapılması gerekmektedir. Bu sinekler genellikle çöplük ve lağım gibi yerlerde bulunur. Logar sinekleri bir buçuk ila beş milimetre arasında büyür. Sarımsı, kahverengi veya açık gri bir görünüme sahiptirler.

Logar sineği, tetikteyken benzersiz hareketler gösterir ve kanatlarını çatı şeklinde gövdesi üzerinde benzersiz bir şekilde katlar. Logar sinekleri daha çok binaların bodrum ve duvarlarında, banyo ve mutfaklarda bulunur. Gün içinde çok seyahat etmez, gececidir ve insanları ısırmaz ve insanlara bulaşma potansiyeli düşüktür. Logar sinekleri kanalizasyon ve canlı maddelerle beslenir.

Logar sinekleri, özellikle canlı materyalin ayrışma sürecinde olduğu çeşitli alanlarda yumurtalarını dağıtır. Uygun koşullar altında, kanal sineği, genellikle 2 veya 3 hafta gibi kısa bir sürede çoğalabilir. Logar sineklerinin istilasının bir işareti, diğer sinekler gibi görülmeleridir. Genellikle banyonun duvarlarına veya kulübelerin yanına asılırlar.

Kanalizasyonları sever, ama sanki solucanlar gibi ortalıkta dolaşıp uçan insanlara saldırıyor. Kanal uçuşları, su geçirmez ekosistemin ayrılmaz bir parçası olarak dikkat çekiyor. Logar sineği ilaçlama işlemini kendiniz yapmaya çalışmamalısınız.

Logar Sinekleri İle Mücadele

İç mekanlarda çok fazla büyüdüklerinde ev sahipleri için ciddi problemler yaratırlar. Logar sinekleri birçok formda olabilir ve çöp sinekleri, kum sinekleri, sopa sinekleri ve sağdan sola sinekler gibi kanal zararlıları olarak tanımlanabilir. Tabii ki, büyük olasılıkla kompost yığınlarının ve çürüyen ahşap alanların yakınında görülürler.

Logar sineği larvaları berrak, beyaz larvalar olarak görünür. Yüksek ısı değişimine ve düşük oksijen seviyelerine uyum sağlayabilirler. Kanalizasyon borularının temizlenmesinde ve az olduğu zaman boruların açılmasında etkili olabilirler. Bu nedenle Logar sineklerinin larvalarının faydalı olduğunu düşünmek yanlış olmaz.

Logar sineklerinin larvaları, kalın mukus ve döküntüleri kırabilen olağandışı ağız yapıları ile dikkat çekicidir. Larvalar pupa evresini tamamladıktan sonra kanatlı ve antenli yetişkin logar sineklerine dönüşürler. Yetişkin sinekler ortalama 2 hafta yaşar, ancak yumurtadan yeni çıkan sinekler hızla devralır. Logar sineği küçük olduğu için geniş tüylü kanatlara sahiptir ve bazen güve olarak adlandırılır.

Tüm sinek türlerinde olduğu gibi, Logar sinekleriyle mücadele de borularda biriktikleri yerden başlamalıdır, yani sinek üreme alanlarından. Logar sinekleriyle mücadelede boruların temizlenmesi önemli bir rol oynar. Evinizde tahliye sinekleri varsa, muhtemelen tıkalı veya tıkalı boruların bir göstergesidir. Bu nedenle bu borunun bulunması ve temizlenmesi gerekmektedir.

Lavabo ve musluğu boşaltsanız bile bu maddelerin oluşturduğu tıkanıklıklardan kurtulamazsınız. Tıkanıklığa neden olan fiziksel koşullar ortadan kaldırılıncaya kadar hiçbir faydası yoktur. Logar sineği ilaçlama hizmetini uzman ekiplerden destek alarak yaptırmalısınız.

haşere ilaçlama Bu konuda destek almanız oldukça önemli çünkü bu canlılar sizin göremeyeceğiniz hatta erişemeyeceğiniz yerlere konaklamış olabilirler. Böyle bir durumu fark etmeniz zaman alabilir hatta hiç fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken ilaçların kullanım talimatlarını anlamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken ilaçlama firmalarından yardım almanız olacaktır. Böylece sorunu kökten çözebilirsiniz. böcek ilaçlama

Tags

Comments are closed