web analytics

Özellikle hamamböcekleri için çok etkili bir ilaçlama yöntemi olan yürüyen haşere ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır.

Kokusuz Jel Enjeksiyon Yöntemi İle İlaçlama

Jel enjekte edilirken böcek ilacını yiyen haşere yuvasına döner, orada ölür ve diğer böcekler o cesedi yerler. Böylece ölü böceği yiyen böcekler ölür ve zincirde devam eder. 2000 yılından beri bu yürüyen haşere ilaçlama yöntemini kullanıyoruz. Çevre ve insanlar için sağlıklı bir yöntem. Evcil hayvanlara zarar vermez. Kokusu yoktur. Evden çıkmanıza gerek yok.

Püskürtme öncesi hazırlık yapmanıza veya püskürtme sonrası temizlemenize gerek yoktur. Çevre ve insan sağlığını etkilemez, aksine çok uygun bir yöntemdir. Kemirgenlere ilaçlama yapılırken, öncelikle ilaçlanan alanın ön araştırması yapılmalı, farelerin yürüme yolları ve yuvalanma alanları ile ilaçlama yapılan alana giriş yerleri belirlenmelidir.

Böcek İlaçlama Yolları Nelerdir?

Bu habitatları tehdit eden böceklerin ve zararlıların bireysel kontrolü büyük ölçüde başarısız olmuştur. Bunun nedeni, birçok böcek ve zararlının koloniler halinde yaşaması ve bunlardan sadece birkaçının görülebilmesidir. Bu gibi durumlarda en yaygın haşere kontrolü kimyasal mücadeledir. Bazı zararlıların yuvalarına erişmek zordur.

Her yerde olmalarına rağmen kimyasal pestisitler bazı böceklerin yumurtalarını etkilemez. Bu durumda haşereler yok edilemez ancak aynı işlemler tekrar tekrar yapılır. Her yönüyle sonsuz işkenceye dönüşüyor. Bu sorunların yaşanmaması için ilaçlama öncesi ve sonrası hijyenik ve temiz bir ortam sağlanmalıdır.

Hedef alan ve çevresinden tüm larva, altlık vb. altlık ve yumurtaların uzaklaştırılmasıdır. İlaçlama yöntemleri de zararlıya ve hedef bölgenin durumuna göre değişmektedir. Hangi zararlıya hangi pestisit uygulanacağı analizler ve araştırmalar sonucunda belirlenir ve uygulanır.

Haşere İlaçlama Yöntemleri 

Böcekleri kontrol etmek için 5 temel ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır. Zararlının cinsine ve hedef bölgeye bağlı olarak bazı ilaçlama yöntemlerinde kullanılan ilaçlar keskin bir kokuya sahipken bazı ilaçlar koku üretmez. En bilinen ve kullanılan püskürtme yöntemleri, Larvasit uygulaması, Jel Yemi uygulaması, Ulv ekipmanı ile soğuk püskürtme, Termal Sıcak sis (sis), Kalıntı püskürtme olup bunlar kemirgen kontrol yöntemleridir.

haşere ilaçlama Bu konuda destek almanız oldukça önemli çünkü bu canlılar sizin göremeyeceğiniz hatta erişemeyeceğiniz yerlere konaklamış olabilirler. Böyle bir durumu fark etmeniz zaman alabilir hatta hiç fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken ilaçların kullanım talimatlarını anlamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken ilaçlama firmalarından yardım almanız olacaktır. Böylece sorunu kökten çözebilirsiniz. böcek ilaçlama

Tags

Comments are closed