web analytics

Tırtıl böcekleri, kelebek larvası olarak bilinmektedir. Altı adet bacakları vardır. Gövde kısımları uzundur. Tüm vücudu üç bölüme ayrılmaktadır. Tırtıl böcekleri, larva halinden kelebeğe dönüştüğü zaman son halini almış demektir. Larva halinde iken bacakları sert ve parlaktır. Ancak kelebek olduktan sonra daha yumuşak ve az görünür bir haldedir.

Tırtıl böcekleri, kelebek olma zamanları yaklaştığında pupa adlı bir koza oluşturur. Bu koza da kelebek olma sürecini tamamlar. İlk kelebek olduklarında kanatları ıslak olur. Kanatları kuruduktan sonra kelebek olmuş olurlar. Hikayenin garip tarafı kelebek iken çok sevilen bu canlılar, tırtıl iken insanlar tarafından sevilmez.

Tırtıl böcekleri yavru halinde iken karınlarını ağaç yaprakları ile doyurur. Tırtıl böceklerinin genel beslenmesi de bitkiler ile olduğu için bitkilere zarar vermektedir. Ayrıca zehirli olan tırtıl türleri de bulunmaktadır. Bitkilere zarar veren tırtıl böceklerinin yanı sıra zehirli olanlar oldukça tehlikelidir.

Bu sebeple insanların çevresinde bulunmamaları gerekmektedir. Son zamanlarda artan özellikle zehirli olan tırtıl böcekleri için ilaçlama önem arz eder. İlaçlama işlemini profesyonel kişilerin yapması gereklidir. Aksi halde bireysel çözümler kişinin kendisine de zarar verebilmektedir.

Tırtıl Böceklerinin Verdiği Zararlar Nelerdir?

Tırtıl böcekleri meyve ağaçlarına zarar vermektedir. Örneğin; kiraz, elma, erik, kayısı, armut, vişne ağaçları için tırtıl böcekleri tehlike arz etmektedir. Kısacası neredeyse her tür meyve ağacı için oldukça tehlikeli olmaktadır. Tırtıl böcekleri, beslenme sağladıkları bitki çeşitlerinin köklerini kurutur. Ağaçların ise yapraklarına ve kabuklarına büyük zararlar verebilir.

Tırtıl böcekleri bazen koloni halinde yaşamlarını devam ettirir. Bu durum tehlikeyi çok daha fazla arttırır. Bu nedenle bu gibi durumlarda hiç vakit kaybetmeden tırtıl ilaçlama firması ile iletişime geçmek gerekir.

Tırtıl İlaçlama Faaliyetleri

Tırtıl İlaçlama, dışarıdan göründüğü kadar basit bir işlem değildir. Birçok önemli noktası vardır. Kişinin bireysel olarak yapması imkansıza yakındır. Bireysel yaklaşımla kendi bitkilerine de zarar vermesi mümkündür. Bu sebeple uzmanlar tarafından yapılmalıdır. İlaçlama yapılırken özellikle bitkilere ya da meyve ağaçları gibi türlere zarar vermemek önemlidir. Ayrıca zehirli türden bir tırtıl türü ile karşı karşıya durumda uzman yardımları gerekir.

haşere ilaçlama Bu konuda destek almanız oldukça önemli çünkü bu canlılar sizin göremeyeceğiniz hatta erişemeyeceğiniz yerlere konaklamış olabilirler. Böyle bir durumu fark etmeniz zaman alabilir hatta hiç fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken ilaçların kullanım talimatlarını anlamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken ilaçlama firmalarından yardım almanız olacaktır. Böylece sorunu kökten çözebilirsiniz. böcek ilaçlama

 

Tags

Comments are closed