web analytics

Uçan karınca diğer adıyla kanatlı karınca olarak bilinmektedir. Kahverengi renktedir. Genellikle 5 ila 8 mm uzunluktadır. İki adet kanatları vardır. Haşere türleri arasında tehlikeli olanlardan sayılmaktadır.

Uçan karıncalar yuvasını beslenme kaynaklarına en yakın alanlardan seçmektedir. Bazı durumlarda insanların evlerini, işyerlerini ya da bahçelerini yaşam alanı olarak seçer. İşçi karınca türleri arasında sayılmaktadır. Bu alanları tercih sebepleri ise tamamen gıda aramaktır.

Uçan Karıncaların Ortaya Çıktığı Durumlar Nelerdir?

Uçan karıncalar birçok neden sonucu ortaya çıkabilmektedir. Bunların en önemlileri ise sıcak havalar, evlere yakın beslenme alanları, çöp konteynerleri olarak bilinmektedir. Uçan karıncalar tamamen beslenme amaçlı rota belirledikleri için ev içerisinde bulunan kırıntılar davetiye niteliğindedir. Bu sebeple evlerde ya da iş yerlerinde öncelikli temizlik alanı mutfaklar olmalıdır.

Uçan karıncalar sürekli olarak koloni şeklinde dolaşmaktadır. Bu durumda onların tehlikesini arttırmaktadır. Uçan karıncalar ile baş etmenin tek yolu ise profesyonel uçan karınca ilaçlama firmasıdır. İlaçlamanın hızlı olması erken başlanması uçan karıncaların yaşam alanına yumurta bırakmasını önlemek için önemlidir.

Uçan karıncalar bulundukları alanda delikler, bahçeler, süpürgelikler ya da saksı içi gibi alanlara yumurta bırakmaktadır. Uçan karıncalar insanları ısırdığı zaman vücutta kızarıklık tarzında alerji ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca bu karıncalardan insanlara Salmonellosis ya da staphilacoc gibi enfeksiyonlar ortaya çıkmaktadır. Uçan karıncalar ev içinde görüntü olarak da rahatsız edici durumda olmaktadır.

Uçan Karınca İlaçlama Faaliyetleri

Uçan karınca problemleri bina yüksekliği ya da kat sayısı dinlemez. Uçan karıncalar için kat yüksekliği önemli değildir. Bazı kişiler kendi yöntemleri ile uçan karıncalardan kurtulmaya çalışmaktadır. Kişiler sirke, bulaşık deterjanı ya da limon gibi ürünlerle uçan karınca sorununu yok etmeye çalışmaktadır.

Ancak bu çözüm yolları uçan karıncaların yuvalarını bırakması konusunda işe yaramaz. Sadece bir süreliğine rota değişikliklerine yol açabilir. Uçan karıncalardan kurtulmak için tek çözüm etkili bir uçan karınca ilaçlama şirketi olacaktır.

Dışarda satılmakta olan karınca yemleri, basit ilaçlar veya jeller uzaklaştırma sağlamamaktadır. Bu sebeple çok fazla artış yaşanmadan bir firma ile görüşmek gerekir. İlaçlama ile bu karıncaların yuvaları tamamen yok edilir. Ayrıca yeniden gelmeleri de engellenir.

haşere ilaçlama Bu konuda destek almanız oldukça önemli çünkü bu canlılar sizin göremeyeceğiniz hatta erişemeyeceğiniz yerlere konaklamış olabilirler. Böyle bir durumu fark etmeniz zaman alabilir hatta hiç fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken ilaçların kullanım talimatlarını anlamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken ilaçlama firmalarından yardım almanız olacaktır. Böylece sorunu kökten çözebilirsiniz. böcek ilaçlama

Tags

Comments are closed