web analytics

Kulağakaçan böcekleri bir haşere türüdür. İki adet kıskaçları vardır. Diğer adları kıskaç böceği olarak bilinir. Kıskaç böceklerinin ömrü bir yıldır. Bu böceklerin refleksleri çok gelişmiştir. Ayrıca çok hızlı hareket edebilirler. Kıskaç böcekleri zehirsiz canlılardır.

Bu böcekler hakkında kulağa ya da buruna girmiş olduklarına dair söylentiler mevcuttur. Bu söylentilerin tümü asılsızdır. Bu olasılık yok denecek kadar azdır. Bu böceklerin insanlara kendilerini korumak için verebilecekleri en büyük zarar ısırmalarıdır.​​​​​​

Kulağa Kaçan Böceğinin Yarar ve Zararları

Kulağa kaçan böceklerinin yararları net olarak görülmediği için daha çok zararları ile bilinmektedir. Bu nedenle kötü bir haşere izlenimi yaratmaktadır. Bu böcekler özellikle çiftçiler açısından sorun olarak görülmektedir. Meyve ağaçları, ekinler, yünlü çamaşırlar, unlu mamuller, ahşap eşyalar sevdikleri alanlardır.

Bu böcekler ışıklı ortamları sever. Bu nedenle balkon gibi kolay erişim alanlarına daha hızlı yerleşir. Bazı zamanlarda ise meyvelerin dahi içine yuva yaptıkları görülür. Bu meyvelerin kurtlanması sonucunu doğurur.

Bu böceklerin zararları kadar yararı da bulunmaktadır. Dünyamız ekolojik sisteminde ciddi bir alana sahiptir. Ayrıca kuş türleri açısından besin kaynağı sayılmaktadır. Bir diğer önemli yararı tarım alanına zarar veren diğer haşerelerin yok edilmesinde kullanılmasıdır.

Kulağa Kaçan Böceğinden Korunma ve İlaçlama Faaliyetleri

Kulağakaçan böceğinden korunmanın yollarından bir tanesi evcil hayvanlardır. Bunun yanında tüm yırtıcı kuş türlerinin kulağakaçan böceklerinin düşmanı olduğu bilinmektedir. Tavuklarda bu böceklerin başlıca düşmanıdır. Bunların yanı sıra bu tür böceklerden kurtulmanın kesin yolu kulağa kaçan böceği ilaçlama hizmetidir.

Bu işlemler için böcek ilaçlama firmaları ile iletişime geçmek gerekmektedir. Bu böcekler insanların yaşam standartlarına zarar vermektedir. Bu nedenle bazı ortamlardan yok edilmeye ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak bu işlemler bireysel olarak yapılması mümkün olmayan işlemlerdir. Kişi bireysel olarak yok etme konusunda başarı sağlayamaz.

Bu sebeple bu böceklere karşı uzman bir kulağa kaçan böceği ilaçlama firmasından yardım talep edilmelidir. Uzmanlar kulağakaçan böceğinin yuvalarını ve giriş-çıkış alanlarını tespit ettikten sonra ilaçlama yapmaktadır. İlaçlamanın ardından bu alanlar uzmanlık ile kapatılır. Bu sayede kesin çözüm gerçekleştirilir. İlaçlama işlemlerinin ardından tekrar sorun yaşanması oldukça düşük bir ihtimaldir.

haşere ilaçlama Bu konuda destek almanız oldukça önemli çünkü bu canlılar sizin göremeyeceğiniz hatta erişemeyeceğiniz yerlere konaklamış olabilirler. Böyle bir durumu fark etmeniz zaman alabilir hatta hiç fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken ilaçların kullanım talimatlarını anlamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken ilaçlama firmalarından yardım almanız olacaktır. Böylece sorunu kökten çözebilirsiniz. böcek ilaçlama

Tags

Comments are closed