web analytics

Özellikle yaz aylarında insanlar evlerinden çok bahçelerinde vakit geçirmektedirler. Bahçelerinde ise çimlerden dolayı bazı böcek türleri veya kenelerle karşılaşılmaktadır. Bunun önüne geçmek için de gerekenlerin yapılması gerekmektedir.

Keneler İnsanlar İçin Zararlı mıdır? 

İnsanlar için yaz aylarının vazgeçilmezi temiz bir hava ve çimlerde vakit geçirmektir. Çimler, vakit geçirilebilecek eğlenceli bir yer olsa da böcekler ve kenelerle en sık karşılaşılabilecek yerlerdir. Böceklerden ziyade kene, bazı türlerin zararlı olabileceği için uzak durulması ve dikkat edilmesi gereken hayvanlardır.

Keneler, insan vücuduna yerleştiği ve bunun fark edilmediği takdirde olumsuz sağlık sorunlarına yol açabilmektedirler. İnsan vücudunda belli bir süre vakit geçiren keneler oraya daha sıkı tutunmakta ve insan teninden daha zor ayrılmaktadır.

Ne kadar çok derine yerleşirse insanların ondan kurtulması o kadar zorlaşacaktır. Bu keneler zararsız olsa bile insan vücudundan bir an önce ayrılması gerekmektedir. Zararlı keneler zaten belli bir vakitten sonra sağlık sorunlarıyla kendini gösterecektir.

kenenin İnsan Sağlığına Zararları Nelerdir?

Keneler insanlara daha çok çimlerden bulaşmaktadırlar. İnsan vücuduna yerleştiklerinde ve üstünden belli bir zaman geçtiğinde insanda ateş, kusma, bulantı, baş ağrısı gibi sebeplerle başlayıp oldukça ciddi sonuçlara kadar gidebilmektedirler.

Bu da kenelerin zararlı veya zararsız olmasına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Tüm bunların yaşanmaması için çimenlerde vakit geçirildiğinde insan vücudunun her yerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Aksi halde vücuda yerleşen kene, geç fark edildiği takdirde ciddi hastalıklara yol açabilmektedir.

Kene İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kenelerin insan sağlığını riske atmamaları için, vakit geçirilen bölgenin ilaçlanması gerekmektedir. Bunu insanlar kendi bahçelerinde, sağlıklarını korumak için yapabilmelidirler. Bahçelerinde, özellikle yaz aylarında belli dönemlerde kene ilaçlama yapılmalıdır.

İnsanların özel alanları haricinde piknik alanları, belediyeye ait tesisler, çamlık alanlar ve insanların vakit geçirdikleri çim bölgelerinde de belli aralıklara kene ilaçlama yapılmalıdır. Çoğu kişinin özellikle yaz aylarında gittiği bu alanların risk taşımaması için bu gerekliliğe önem verilmesi gerekmektedir.

Ayrıca keneler, diğer böcek türlerine göre daha dirençli olduklarından normal kullanılan böcek ilaçları keneler için pek fayda sağlamayacaktır. Onlar için özel olarak hazırlanan ilaçlar kenelerden kurtulmaya yarayacaktır.

haşere ilaçlama Bu konuda destek almanız oldukça önemli çünkü bu canlılar sizin göremeyeceğiniz hatta erişemeyeceğiniz yerlere konaklamış olabilirler. Böyle bir durumu fark etmeniz zaman alabilir hatta hiç fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken ilaçların kullanım talimatlarını anlamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken ilaçlama firmalarından yardım almanız olacaktır. Böylece sorunu kökten çözebilirsiniz. böcek ilaçlama

Tags

Comments are closed