web analytics

İlaçlama hizmeti, doğada zararlı ve kemirgenler tarafından yayılan ve insan sağlığını tehdit eden mikrop ve virüslerin kontrol altına alınmasına yönelik araçların dağıtılmasıdır. Haşereler pek çok hastalık içerir ve bu hastalıkları insanlara farklı yollarla bulaştırırlar.

Haşere İlaçlama Ne İçin Yapılır?

Haşere ve kemirgenlere karşı düzenli olarak ilaçlama yapmalı ve tarihte haşere ve kemirgenlerin neden olduğu çok sayıda insan ölümünün yaşandığını unutmamalıyız. Teknoloji geliştikçe haşere ve kemirgen kontrol yöntemleri gelişti ve bunun sonucunda ilaçlama geniş bir sektör haline geldi.

Enjeksiyon bakımları ilgili kurumlar tarafından yetkilendirilmiş profesyonel firmalar tarafından yapılmaktadır. Haşere ilacı olduğunu söyleyen sahte ilaç yapan firmalar türedi. Bu sözde şirketler tarafından kullanılan ilaçların insanlar için sakıncalı olduğu tespit edilmiştir.

haşere İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Çevre ve insan sağlığına tehdit oluşturmayan profesyonel ilaç firmalarının ürettiği ilaçlar için ilaçlama deneyimli ekip ve ekipmanlarla firmalar tarafından yapılmalıdır. Tek tek de püskürtme yapabilirsiniz, ancak yanlışlıkla püskürtme, haşereleri ve kemirgenleri ilaçlara karşı dirençli hale getirebilir ve haşere kontrolünü çok daha zor ve pahalı hale getirebilir.

İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

bangi zararlıların ilaçlandığı, ilaçlanacak alanın yapısı, çevresel etkiler, işyerinin hedef kitlesi, ilaçlanan alanın hasta olup olmadığı, yaşlı veya alerjik reaksiyonu olan, astımlılar, çocuklar 0-6 yıl, evcil hayvanlar gibi birçok faktör önceden belirlenmeli ve buna göre insektisit seçilmelidir. Başlıca insektisit ve insektisit yöntemleri, kokulu spreyler, kokusuz spreyler ve jel spreyler olmak üzere üç ana kola ayrılır.

Kokulu sıvı ilaçlama yöntemi; Kokulu ilaçlama haşerelerin çok görüldüğü alanlarda haşere ilaçlama yapılmalıdır. Koku püskürtme, püskürtme yöntemiyle sıvı halde yapılır. Örneğin; Kapsüllerde ürerler ve her  kapsülde 35-40 yavru bulunur.

Erişkin dişi hamamböcekleri yılda 8-10 kez ölseler bile yumurtlarlar. Bu nedenle haşerelerin kuvvetli olduğu alanlarda etkili ilaçlama yapılmalıdır. Kokulu püskürtme durumunda ise kısa sürede sonuca ulaşılır. Bu enjeksiyon için kısa süreliğine koltuğunuzdan ayrılmanız gerekecektir. İlaçlama yapılırken ilaçlama yapılan alanda bulunmayınız. Bir kaç saat ilaçlamadan sonra mekanınızı havalandırarak günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kokusuz sıvı püskürtme yöntemi; Kokusuz püskürtme, püskürtme yöntemiyle haşere ilaçlama sıvı halde yapılır. Bu sprey için koltuğunuzdan kalkmanıza veya mekanı kapatmanıza gerek yok. Bunu size uygun olan her zaman yapabilirsiniz.

haşere ilaçlama Bu konuda destek almanız oldukça önemli çünkü bu canlılar sizin göremeyeceğiniz hatta erişemeyeceğiniz yerlere konaklamış olabilirler. Böyle bir durumu fark etmeniz zaman alabilir hatta hiç fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken ilaçların kullanım talimatlarını anlamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken ilaçlama firmalarından yardım almanız olacaktır. Böylece sorunu kökten çözebilirsiniz. böcek ilaçlama

Tags

Comments are closed