web analytics

Güve sorunu birçok yerde karşımıza çıkmakla beraber, çözüm noktası ise aslında güvenilir bir firma tercih edildiğinde çok daha yarar sağlayacaktır. Önemli olan nokta ise en iyi hizmet veren firmalar ile çalışmaktır. Bu firmaları araştırırken firmanın mutlaka resmi kayıtları dikkate alınarak çalışmalar sağlanmalıdır. Böylece en net sonuçlar elde edilecektir.

Güveler genellikle nemli ve sıcak ortamları çok sevdiğinden, ortamın havalandırılması da çok büyük önem göstermektedir. Karanlık ortamı sevdiklerinden genelde güveler gece daha aktif olabilmektedirler.

İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır? Güve İlaçlama

İlaçlama için birçok yöntem kullanılmaktadır. Genellikle en çok kullanılan yöntem güve ilaçlama ise sıvı ilaçlamasıdır. En etkili ve kesin çözüm sağlayan yöntemlerin başında gelmektedir. Tabi ki başka yöntemlerde olabilmektedir, fakat başta da belirttiğimiz gibi olandır. Sıvı ilaçlama ULV veya pompa ile püskürtme yöntemi ile olmaktadır. İlaçlama da kullanılan ürünlerde oldukça büyük önem göstermektedir.

Ruhsatlı olan ve sağlık bakanlığınca onaylanmış ürünlerin kullanılması da büyük yarar sağlayacaktır. Sertifikası olan ürünlerin seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca ilaçlama yapıldıktan sonra da ortamın en az iki saat süre boş bırakılması gerekmektedir.

Aksi takdirde büyük sorunlar yaşanabilmektedir. Bir diğer önemli husus da ilaçlama yapıldıktan sonra birkaç gün ortamın temizlenmemesi gerekmektedir. Nedeni ise ilaçlama yapıldıktan sonra ilacın güveleri üzerinde ki etkisi devam etmektedir.

İlaçlama Yapan Firmalar Güve İlaçlama

İlaçlama yapan siteler incelendiğinde güve ilaçlama için birçok yöntem kullanıldığı görülmektedir. Günün her saati hizmet veren firmalar bulunduğu gibi, randevu sistemi ile çalışmakta oldukları görülmektedir.

İlaçlama süresi ortam ile değişkenlik göstermektedir. Ortamın büyüklüğüne göre güve ilaçlama değişmektedir. İlaçlama yapıldıktan sonra ortamın iki saat süre ile havalandırılması gerekmektedir. İlaçlama yapılmadan önce yiyecek ve içeceklerin ortamdan uzaklaştırılması gerekmektedir. İlacın gıda ile temasında zehirleme şansı yüksek olduğundan çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

İlaçlama yapan kişilerinde bu konu hakkında yeterli yeterliliğe sahip olması ve uygulamayı ona göre göre yapması gerekmektedir. Kısacası ne tür bir ilaçlama yapılacaksa o konu hakkında ön bir saha araştırması yapılmalı ve ona göre yöntem belirlenerek işlem uygulanmaktadır. Böylece kesin ve daha hızlı bir çözüme erişim sağlanmış olacak, aynı zamanda sonuçlarında ona göre şekilleneceği gözlemlenecektir.

haşere ilaçlama Bu konuda destek almanız oldukça önemli çünkü bu canlılar sizin göremeyeceğiniz hatta erişemeyeceğiniz yerlere konaklamış olabilirler. Böyle bir durumu fark etmeniz zaman alabilir hatta hiç fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken ilaçların kullanım talimatlarını anlamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken ilaçlama firmalarından yardım almanız olacaktır. Böylece sorunu kökten çözebilirsiniz. böcek ilaçlama

Tags

Comments are closed