web analytics

Deri Böceği, halk dilinde uyuz böceği olarak bilinmektedir. Deri böcekleri, insanlar ile köpeklerin uyuz adlı hastalığa yakalanmasına sebep olmaktadır. Uyuz böceği deri altına yerleşir. Ardından burada üreme gerçekleştirir. Uyuz hastalığı insanların elleri, bilekleri, parmakları, dirsekleri, karın bölgelerinde ortaya çıkar. Bazı durumlarda erkeklerde penis, koltuk altı, kadınlarda meme ve ayak bileklerinde ortaya çıkar.

Hastalığa yakalanan kişiler bu rahatsızlığı daha öncede yaşamış olabilir. Bu durumda hastalığın çoğunlukla 1 ila 4 gün içerisinde kaşıntı belirtileri başlar. Kişi eğer daha önce bu hastalığı geçirmemiş ise bu süreç daha uzun olabilir. Belirtiler en geç 2 ila 6 hafta da kendini göstermektedir.

​​​​​Uyuz Hastalığı Tedavisi 

Dermatolog doktorlarının muayenesi sonrasında uyuz teşhisi konulmaktadır. Teşhisin ardından kişinin kendisi ve onunla temas kurmuş olan kişilerin tedavi süreci başlar. Bu süreçte kişiler uyuz hastalığı belirtisi göstermiyor olsa dahi tedavi edilir. Tedavi süreci hastalığın ilerlemesini durdurmak için tek yöntemdir.

Uyuz böceğinden tamamen kurtulmak için ne yazık ki ilaç tedavisi yeterli olmamaktadır. Bu böceklerden kurtulmak kişilerin giysileri gibi eşyalarını temizlemesi önemlidir. Bunun yanı sıra kişilerin vücut temizliği ve böcek karşıtı ilaçları kullanması önemlidir. Kişiler ilaç kullanımından sonra vücudu ilaçlı bırakmalıdır.

Bu işlemleri hastayla temaslı olan herkes yapmalıdır. Ayrıca evin içerisinde yıkanamayan tüm eşyalar özel bir servis ile temizlik yapılmalıdır. Tüm bunların yanı sıra toplu yaşam devam eden alanlarda hasta varsa buralar tahliye edilmelidir.

Deri Böceği İlaçlaması

Deri böceklerinin başta uyuz olmak üzere birçok hastalığa neden olduğunu belirtmiştik. Bu böceklerden kurtulmanın yolları elbette vardır. Ancak bu böceklerden kurtulmak kişilerin bireysel çabaları ile mümkün değildir. Bu çabalar yalnızca bir kısım zararları azaltabilir. Ancak tamamen kurtulmak için deri böceği ilaçlama hizmeti veren uzman firmalardan destek almalıdır.

Deri böcekleri ile savaşma da deri böceği ilaçlama firmaları tam ve etkili hizmet vermektedir. Uzman ekipler sorunun tüm ayrıntılarını belirledikten sonra gerekli yöntemlerle sorunu çözer. İlaçlama süreci 15 ila 30 gün arasında sürmektedir. Deri Böceği ilaçlamanın ardından sorun tamamen çözülür. Ayrıca ilaçlamanın ardından deri (uyuz) böcekleri sorunu tekrarlanmaz.

haşere ilaçlama Bu konuda destek almanız oldukça önemli çünkü bu canlılar sizin göremeyeceğiniz hatta erişemeyeceğiniz yerlere konaklamış olabilirler. Böyle bir durumu fark etmeniz zaman alabilir hatta hiç fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken ilaçların kullanım talimatlarını anlamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken ilaçlama firmalarından yardım almanız olacaktır. Böylece sorunu kökten çözebilirsiniz. böcek ilaçlama

Tags

Comments are closed