web analytics

Alman Hamam Böceği İlaçlama

Alman Hamam Böceği diğer hamam böceklerinden farklıdır. Alman hamamböceği diğer türlerden daha küçüktür, genellikle 1.5 – 2 cm uzunluğundadır. Alman hamamböceği kahverengidir.  Alman Hamam Böceği, kendi türü olan hamam böceği arasında en iyi yetiştiricidir.

Alman Hamam Böceği Nedir?

Alman hamam böceği küçük ama çok hareketlidir. Örneğin bir Alman hamam böceği bir eve girerse o kadar hızlı çoğalır ki iki yıl sonra bazı hamamböcekleri 120.000 yumurta üretir. Kuru ve sıcak yerleri sevdiği için ısıtıcı böceği de denir. Çok pisler ve her şeyi yerler. Her türlü mikrop ve mikrop içerirler. Yiyecek, su ve ısı ihtiyacından, insanın olmadığı her yerde aktiftir.

Evde yaşadığınız ilk yer mutfak ve banyodur. Neredeyse her zaman yuvalarında, deliklerinde ve yarıklarında saklanırlar, karanlığı severler ve gececidirler, çok kararlıdırlar, ilaçlara çabucak direnirler. Bir gecede 10 kata çıkabilirsiniz. Bakkaldan küçük bir poşette veya bir paket yumurta içinde evinize gelebilirler.

Alman Hamam Böceği Hastalıkları 

Dizanteri, gıda zehirlenmesi, tüberküloz, gastroenterit, şarbon, pnömoni, hepatit, mantar hastalıkları, astım, alerjik reaksiyonlar gibi çeşitli patojenleri bulaştırır ve enfekte eder. Saman, çimen vb. kumaşı deler, kullanır, ölüler mobilyaların altına gömülür. Alman hamam böceği gündüz yuvalarında dinlenir, geceleri dışarı çıkıp yiyecek ve malzeme arar. Aydınlık yerlerde dolaşmazlar ve dolaşmayı sevmezler.

Alman Hamam Böceği Nerelerde Bulunur?

Alman hamam böceği genellikle sıcak ve nemli ortamlarda bulunur. Isıtıcılar genellikle mutfaklarda, lavaboların altında, su borularının yanında, giderlerde, banyolarda ve tuvaletlerde bulunur. Bu böcekler ya kanalizasyon yoluyla ya da onlardan alınan nesnelerle dışarıdan evlere girer ve yerleşir.

Menşe yerlerinden getirdikleri mikropları insanların ikamet yerlerine getirirler ve insanların yemeklerini yedikleri için yemeklerin üzerine dışkı ve tükürük bırakırlar ve böylece insanları birçok hastalığa yakalarlar. Alman hamam böceklerini kovmak için hem sıvı hem de jel müstahzarlar kullanılır. Uygulama yöntemi farklıdır: Alman hamamböceğini yok etmek için Alman hamam böceği ilaçlama gereklidir, pestisitlerin yasal servisine danışın ve pestisit kullanımını reçete edin.

Size her şekilde destek vermekten mutluluk duyarız. Jel spreyler, kokulu ve kokusuz spreyler olarak Alman hamam böceği ilaçlama 3 ‘e ayrılıyor. Alman hamamböceğini dezenfekte etmek için kullanılır. Jel ilaçlama hizmetinde kaliteli markalı jel kullanılması, uygulamanın deneyimli teknik personel tarafından yapılması ve hepsinden önemlisi Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlama firması seçimi çok önemlidir.
haşere ilaçlama Bu konuda destek almanız oldukça önemli çünkü bu canlılar sizin göremeyeceğiniz hatta erişemeyeceğiniz yerlere konaklamış olabilirler. Böyle bir durumu fark etmeniz zaman alabilir hatta hiç fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken ilaçların kullanım talimatlarını anlamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken ilaçlama firmalarından yardım almanız olacaktır. Böylece sorunu kökten çözebilirsiniz. böcek ilaçlama

Tags

Comments are closed