web analytics

Tespih böceklerinin ilk yurdunun Avrupa olduğu bilinmektedir. Tespih böcekleri genellikle gri renktedir. Ancak bazı türleri siyah gibi renklere de sahip olabilmektedir. Oldukça kısa ayakları bulunmaktadır. Bir diğer isimleri ise top böceği olarak bilinmektedir.

Tespih böceklerinin yaşam alanları pis ve nemli olan ortamlardır. Bu sebeple tespih böcekleri hastalık ve mikrop bulaştırır. Tespih böcekleri; binalarda, zeminlerde ya da toprak alanlarda çoğunlukla ise lağım giderleri çevresinde görülmektedir. Daire içerisinde ise nadiren görülmektedir.

Tesbih Böcekleri Nasıl Beslenir?

Tespih böceklerinin birçoğu bitkisel besinler tüketmektedir. Ancak nadiren de olsa hayvansal gıdalar ile de beslenen türleri bulunmaktadır. Bu böcekler ev içerisinde olduklarında çevrelerindeki meyveler ve sebzeler ile beslenir. Bu beslenme esnasında yiyeceklere salya ya da dışkı bırakırlar. Bu sebeple insanlara hastalık bulaştırma ihtimali vardır.

İnsanlar yıkamadan yiyecekleri yediğinde bu hayvanların yumurta ya da salyalarını vücutlarına geçirmiş olmaktadır. Bu durumdan korunmak için ise meyve ve sebzeleri kullanmadan önce yıkamak gereklidir. Tespih böceklerinden insanlara hastalık en çok bu yol ile geçmektedir.

Tespih böcekleri bu nedenle insanlar açısından zararlı bulunmaktadır. Bu sebeple tespih böceklerinin özellikle beslenme alanlarına etkin bir biçimde ilaçlama yapılmaktadır. Tespih böceği ilaçlama yöntemleri ile imha edilmektedir.

Tes​​​​​​pih Böceği İlaçlama

Tespih böceği ilaçlama işlemleri yapılırken haşere ilaçlama teknikleri kullanılmaktadır. Bunların başında ise nem böceklerine karşı kullanılan kontrol yöntemleri gelmektedir. Tespih böceği ilaçlaması kokulu ya da kokusuz şekilde yapılmaktadır. Tespih böceklerinin ilaçlaması püskürtme yöntemiyle ya da sisleme yöntemiyle yapılmaktadır.

Püskürtme yöntemi sırt pompası ile gerçekleştirilir. Mekanın uygunluğuna göre ilaçlama yöntemi seçilir. Tespih böceği ilaçlama işlemi ardından kalıcı çözümler ortaya çıkmaktadır. Ayrıca haşere ilaçlaması olması sebebiyle uzun süreli biçimde haşere sorunu yok edilmektedir. İlaçlama esnasında kullanılan kaliteli ilaçlar ile etkin bir süreç yürütülmektedir.

Ayrıca tespih böcekleri üzerine geliştirilmiş olan ilaçlarda kullanılmaktadır. Bir diğer nokta ise kişilerin bireysel olarak tespih böcekleri üzerine işlemler yapmasıdır. Kişilerin amatör olarak yaptıkları ilaçlama yöntemiyle bir sonuca ulaşması mümkün değildir. Bu sebeple bu çaba gereksizdir. Bunun için uzman personeller ile çalışmak en doğrusu olacaktır.

haşere ilaçlama Bu konuda destek almanız oldukça önemli çünkü bu canlılar sizin göremeyeceğiniz hatta erişemeyeceğiniz yerlere konaklamış olabilirler. Böyle bir durumu fark etmeniz zaman alabilir hatta hiç fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken ilaçların kullanım talimatlarını anlamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken ilaçlama firmalarından yardım almanız olacaktır. Böylece sorunu kökten çözebilirsiniz. böcek ilaçlama

Tags

Comments are closed